NM i Grønlandsrulle

Lørdag 11. august 2018 arrangerer vi det syvende rullemesterskapet i Norge. Målet er også i 2018 å få til et uhøytidelig mesterskap der alle kan delta uansett om de kan én eller mange ruller. Utlendinger kan også delta i mesterskapet.De forskjellige rullene og poengene de gir er beskrevet her (på engelsk). Poengberegningsskjemaet finner du her. Påmelding til mesterskapet skjer på treffet.

Resultater 2017:

Kvinner:

  1. Ingebjørg Kaljord Svalebjørg, Notodden, 188 
  2. Anne Stålegård, Oslo, 167
  3. Mildrid Flø, Gurskøy, 164
  4. Sofie Sommernes, Trondheim, 159
  5. Iris Sommernes, Trondheim, 118
  6. Eirin Malmo, Trondheim, 68
  7. Monica Engan Døhl, Trondheim, 59
  8. Maret Krannich, Holmedal, 18
  9. Stephanie Borenius, Kristiansund, 6

Menn:

  1. Jørgen Wessel, Oslo, 336 
  2. Åsmund Thygesen, Vestfossen, 323
  3. Morten Eilertsen, Leknes, 206
  4. Roger Kayakid, Trondheim, 197
  5. Vidar Sørum, Trondheim, 170
  6. Koert Struijk, Drøbak, 109
  7. Henrik Silferhielm, Sandane, 86
  8. Lars Midtsand, Trondheim, 29
  9. Magnus Bjerve, Oslo, 23
  10. Bernt Marius Johnsen, Trondheim, 20
  11. Erik Rødsand, Stavanger, 8

Resultater 2016:

Junior:

 

  1. Åsmund W. Thygesen, Vestfossen: 197.5 poeng (17:52)
  2. Sofie Fyksen Sommernes, TKK: 183 poeng (23:50)
  3. Maria Midtsand, TKK: 172 poeng (18:30)
  4. Iris Fyksen Sommernes, TKK: 96 poeng (16:01)

Kvinner:

  1. Mildrid Flø, Ulsteinvik: 164.5 poeng (20:00)
  2. Ingebjørg Kaldjord Svalebjørg, Norsjø PK: 150 poeng (13:25)
  3. Anne R. Rygh, Drøbak: 145 poeng (20:00)
  4. Pia Lise Selnes TKK: 136 poeng (20:00)
  5. Eirin Malmo, TKK: 104 poeng (12:10)
  6. Astrid Bjørnli, TKK: 95 poeng (13:06)
  7. Sygni Johansen Aarseth, Ålesund: 51 poeng (07:10)
  8. Grete Nergaard, TKK: 13 poeng (04:00)
  9. Maret Krannich, Flekke: 6 poeng (01:56)

Herrer:

14021495_1245966455433828_4463358493225147070_n

Jon David Jenssen, vinner av herreklassen 2016. Foto: Øystein Paulsen.

  1. Jon David Jenssen, Hemnes: 339 poeng (18:00)
  2. Stig Nygård, Årsandøy: 161 poeng (18:32)
  3. Per-Erling Movik, TKK: 148.5 poeng (25:00)
  4. Roger Raknes, TKK: 142.5 poeng (17:30)
  5. Vidar Sørum, TKK: 135.5 poeng (19:15)
  6. Morten Eilertsen, Lofoten KK: 131.5 poeng (16:57)
  7. Øystein Paulsen, Grimstad: 105 poeng (11:37)
  8. Tore Gliddi Larsen, Ålesund: 89 poeng (13:01)
  9. Wolfgang Born, TKK: 86 poeng (11:33)
  10. Henrik Silfverhielm, Sandane: 69 poeng (07:54)
  11. Nico Vertriest, Hurdal: 52 poeng (05:36)
  12. Thor Ove Carlsen, Stavanger KK: 42 poeng (06:04)
  13. Wolfgang Wagenbach, Røros: 41 poeng (05:25)
  14. Håvard Ramsfjell, TKK: 27 poeng (07:46)
  15. Bernt Marius Johnsen, TKK: 20.5 poeng (03:02)
  16. Bård Hofstad, TKK: 11 poeng (03:21)
  17. Arnt Ove Roald, Ålesund: 8 poeng (02:05)

Resultater 2015:

Junior:
  1. Eva Lara Lohrengel, Namsos: 62 poeng (09:32)

Kvinner:

  1. Karoline Lohrengel, Namsos: 99 poeng (11:45)
  2. Marit Nilsen, Stavanger: 97 poeng (15:00)
  3. Pia Lisa Selnes,Trondheim: 86 poeng (10:00)
  4. Eirin Malmo, Trondheim: 19 poeng (03:35)

Menn:

  1. Jon David Jensen, Hemnes: 338 poeng (16:33)
  2. Sascha Bucko, Hønefoss: 229 poeng (24:56)
  3. Torleif Holm, Trondheim: 167 poeng (16:06)
  4. Stig Nygård, Årsandøy: 160 poeng (18:18)
  5. Morten Eilertsen, Leknes: 146 poeng (19:42)
  6. Rolf Tennebø: 142 poeng (15:03)
  7. Jørgen Bysveen, Molde: 107poeng (13:51)
  8. Roger Raknes, Trondheim: 93 poeng (12:50)
  9. Tommy Gaupholm, Sveio: 80 poeng (07:20)
  10. Wolfgang Born, Klæbu: 63 poeng (11:21)
  11. Henrik Silferhielm, Sandane: 43 poeng (08:38)
  12. Arne Røyset, Trondheim: 28 poeng (03:46)
  13. Bernt Marius Johnsen, Trondheim: 21 poeng (04:25)
  14. Erik Rødsand, Stavanger: 14 poeng (08:23)
  15. Kjell Martin Sævik: 6 poeng (03:30)

 Resultater 2014:

Damer:

  1. Mildrid Flø, Ulsteinvik: 104 poeng (20:00)
  2. Karoline Lohrengel, Namsos: 81 poeng (04:15)
  3. Lidun Hareide, Flø: 74 poeng (14:13)
  4. Marit Nilsen, Stav: 64 poeng (09:54)
  5. Kjersti Turøy, Bergen: 54 poeng (06:29)
  6. Torill Ringsø, Trondheim/Bergen: 17 poeng (02:38)
  7. Sygni J. Aarseth, Ålesund: 17 poeng (03:37)
  8. Astrid Wale, Trondheim: 15 poeng (05:00)
  9. Pia Lise Bårdsen, Trondheim: 8 poeng (02:40)

Herrer:

Pål Gustad, Norgesmester Herre, 2014

Pål Gustad, Norgesmester Herrer, 2014

  1. Pål Gustad, Sarpsborg: 324 poeng (22:19)
  2. Jon David Jenssen, Hemnes: 323 poeng (22:25)
  3. Stig Nygård, Årsandøy: 140 poeng (15:30)
  4. Jørgen Bysveen, Molde: 105 poeng (09:39)
  5. Rolf Tennebø, Sandane: 104 poeng (15:46)
  6. Leif Krane, Kongsmoen: 92 poeng (11:50)
  7. Einar Knutsen, Horten: 85 poeng (12:41)
  8. Tore Gliddi Larsen, Ålesund: 75 poeng (10:55)
  9. Tommy Gaupholm, Bergen: 49 poeng (09:25)
  10. Jan Theien, Asker: 49 poeng (13:11)
  11. Morten Eilertsen, Leknes: 47 poeng (13:03)
  12. Kjetil Thorbjørnsrud, Trondheim: 32 poeng (07:42)
  13. Erik Rødsand, Stavanger: 20 poeng (06:24)
  14. Dirk Hoffmann, Skudeneshavn: 20 poeng (06:32)
  15. Bernt Marius Johnsen, Trondheim: 19 poeng (04:43)
  16. Atle Midttømme, Trondheim: 13 poeng (02:42)
  17. Jens Petter Dahle, Trondheim: 12 poeng (02:03)

Junior:

  1. Olea Jonsdottir Flø, Ulsteinvik: 60 poeng (10:00)
  2. Mads J. U. Stave, Fosnavåg: 8 poeng (02:25)
  3. Stian Rognstad, Trondheim: 6 poeng (01:19)

Resultater 2013:

Herrer
  1. Torleif Holm, Trondheim, 179 poeng
  2. Stig Nygård, Årsandøy, 82 poeng
  3. Jan-Erik Hagelund, Trondheim, 66 poeng
  4. Leif Krane, Kongsmoen, 48 poeng
  5. Rolf Tennebø, Sandane, 40 poeng
  6. Jan Theien, Asker, 29 poeng
  7. Anders Thygesen, Vestfossen, 21 poeng
  8. Erik Rødsand, Stavanger, 17 poeng
  9. Kjetil Thorbjørnsrud, Trondheim, 12 poeng
  10. Terje Skarpenes, Bergen, 5 poeng
  11. Jarle Birkeland, Trondheim, 3 poeng
  12. Morten Meyer, Trondheim, 2 poeng (Tid: 00:55)
  13. Asle Bergersen, Namsos, 2 poeng  (Tid: 01:02)
Junior
  1. Helene T. Ryningen, Bergen, 33 poeng
  2. Åsmund Thygesen, Vestfossen, 18 poeng

Mildrid Flø, Norgesmester Damer, 2013

Damer:

  1. Mildrid Flø, Ulsteinvik, 100 poeng
  2. Lidun Hareide, Flø, 52 poeng
  3. Ann-Cathrine Flatås, Trondheim, 29 poeng
  4. Hilde Mailen Domaas, Trondheim, 20 poeng
  5. Bodil Bergersen, Namsos, 11 poeng
  6. Torill Ringsø, Trondheim, 2 poeng (Tid: 00:55)
  7. Betty Stjernen, Trondheim, 2 poeng (Tid: 01:30)

Resultater 2012:

Kvinner:

  1. Mia Kanstad Kulseng – Lødingen – 235 poeng
  2. Mildrid Flø – Herøy KK – 73 poeng
  3. Marit Nilsen – Stavanger KK– 32 poeng
  4. Hilde Mailen Domaas – Trondhjems KK – 9 poeng
  5. Astrid Wale – Trondhjems KK – 4 poeng
  6. Anna Ølnes – Trondhjems KK – 1 poeng
Foto: Erik Rødsand

Torlefi Holm, Norgesmester Herrer, 2012

 

Herrer:

  1. Torleif Holm – Trondhjems KK – 154 poeng
  2. Arild Landa – Perlo – 149 poeng
  3. Bao Quoc Le – NTNUI padling – 128 poeng
  4. Øystein Nøtsund – Sande – 124 poeng
  5. Jonny Moen – Fosen KK – 53 poeng
  6. Bernt Marius Johnsen – Trondhjems KK – 20 poeng
  7. Jan Erik Hagelund – Trondhjems KK – 15 poeng
  8. Erik Rødsand – Stavanger KK – 6 poeng
  9. Ole Kristian Brendøy – Fosen KK – 4 poeng
  10. Jon Oli Arnarson – Herøy KK – 0 poeng

Junior:

  1. Olea Jonsdottir Flø – Herøy KK – 33 poeng
  2. Vilde Bratland Erikstad – Lødingen – 4 poeng
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s